Aktualności

finał w warszawie 2017-03-22

W dniach 09.03-11.03.2017 w Warszawie odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu „Gimnazjalne potyczki 2017". W konkursie wzięło udział ponad 24 000 uczniów z całej Polski, zaś do finału dostało się tylko 16 zespołów.  Wśród FINALISTÓW znalazła się także drużyna z Gimnazjum nr 2 w Chojnicach w składzie: Iwona Zakrzewska, Milena Kłopotek Główczewska, Paweł Pawłowski, pod kierunkiem pedagog Grażyny Pietrzak.

Więcej informacji

święto liczby Pi 2017-03-18

W dniu 14 marca 2014r. odbyło się w naszej szkole Święto liczby π. Uczniowie klasy III b i klasy III f wykonali babeczki i kanapki, które  sprzedawali uczniom i nauczycielom w dniach 14 marca 2017r oraz 16 marca 2017 roku. Uzyskano 250 złotych, pieniądze zostały przekazane na rzecz dzieci z Aleppo w Syrii.
Odbył się też m.in. konkurs „kto zapamięta więcej" dla uczniów, którzy zapamiętają jak najwięcej cyfr rozwinięcia dziesiętnego. Więcej informacji

eko top model 2017-03-07

To był wspaniały dzień”

Przez cały miesiąc w naszej szkole pojawiały się różne plakaty, na których były informacje
o sposobie segregacji odpadów, które przygotowywała klasa I G. 28 lutego 2017 roku jako podsumowanie miesięcznej akcji klasa G zorganizowała konkurs Eko Top Model. Skierowany był on do uczniów klas I i II, które podczas długiej przerwy dzielnie i z uśmiechem na twarzy przechadzali się po boisku.Następnym ich zadaniem była jak najlepsza prezentacja w swoim przebraniu przed czteroosobową komisją. Serdeczne gratulacje dla Eko Top Miss, mianowicie: Pierwszej Miss – Zuzi Kierdrowicz z klasy 2 B, Drugiej Miss – Wiktorii Gac z 2 D, Trzeciej Miss – Wiktorii Szczęsnej z 1 B oraz wyróżnionej przez Komisję – Pauliny Gierszewskiej z klasy 1 E. Gratulacje również dla naszych Eko Top Misterów: Pierwszego Mistera – Marcina Czarnowskiego z klasy 2 D, Drugiego Mistera – Adama Sobańskiego z 1 d, Trzeciego Mistera Igora Wlaźlińskiego z 1 B oraz dla wyróżnionego przez komisję Nikodema Kiedrowskiego z 1 C.

Cały konkurs był nadzorowany przez wybitną Komisję, w której zasiedli: panie Maria Michalak-Kimel, Alina Szmalc, Lucyna Rutkowska oraz pan Piotr Dyląg. Wszyscy byli w bardzo dobrych nastrojach i dobrze się bawili.Klasa 1G spełniła swój obowiązek na 6+.
Dziękujemy każdemu, kto się zjawił na konkursie. Była fajna zabawa. fotki
Klasa 1G z Wychowawcą

w nagrodę do Zakopanego 2017-02-16

Dwie klasy z naszej szkoły brały udział w konkursie Służba Samorządowa organizowanym przez Fundację Hotele Polskie Dzieciom. Uczniowie pod opieką pani Wiesławy Gołuńskiej wykonali prace konkursowe. Spośród prac nadesłanych z 611 szkół z całej Polski komisja konkursowa nagrodziła naszą klasę IIb i IIc.
Prace konkursowe to„Służba Samorządowa" i „Historia naszej szkoły".
Nagrodzone klasy wyjeżdżają na tydzień do Zakopanego.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy miłego wypoczynku!

walentynkowe kartki 2017-02-16

Dnia 14.02.2017r. w Walentynki rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Kartka Walentynkowa". Organizatorem konkursu była świetlica szkolna. Laureatkami konkursu zostały: Dominika Soja z Id, która zdobyła I miejsce,Julia Błanek kl. IIIe - II miejsce i Weronika Kapiszka kl. IIIe - III miejsce.Dyplom i słodki upominek otrzymała Patrycja Miszewska z kl. IIIc.
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie, którym będzie "Kartka Wielkanocna".

warto czytać 2017-01-09

Drodzy Uczniowie

Na początku roku szkolnego nasza szkoła otrzymała dotację na zakup książek
w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Zebraliśmy od Was informację, jakie książki powinny znaleźć się na półkach naszej biblioteki. Przez następnych kilka miesięcy dokonywaliśmy zakupów, realizując Wasze postulaty.

Zapraszamy do wypożyczania książek - nasze nowości

Kartka i ozdoba bożonarodzeniowa 2016-12-22

Dnia 22.12.2016r. rozstrzygnięto X Jubileuszowy Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Kartka i ozdoba bożonarodzeniowa". Organizatorem konkursu była świetlica szkolna. Na konkurs wpłynęła rekordowa ilość prac: 186 kartek
i 114 ozdób. Komisja nagrodziła 32 uczestników konkursu.
Wśród laureatów znalazły się także nasze uczennice: Zofia Pułakowska, Dominika Soja, Agata Warsińska i Karolina Klima. Miłym akcentem X finału był tort z fajerwerkiem od pani dyrektor.

zdjęcia z rozdania nagród

matematycznie i plastycznie 2016-12-09

Gimnazjum  nr  2  w  Chojnicach serdecznie z a p r a s z a  do  udziału

 w X Wojewódzkim  Konkursie  Matematyczno - Plastycznym

 przeznaczonym dla uczniów klas IV - VI szkoły podstawowej i I - III gimnazjum.

tydzień tolerancji 2016-12-02

W związku z przypadającym 16 listopada Światowym Dniem Tolerancji, w czasie od 21 do 25 listopada 2016r., obchodziliśmy w naszej szkole „Tydzień Tolerancji". Chcieliśmy, aby ten tydzień uświadomił wszystkim ważne w życiu wartości, przybliżył znaczenie słowa tolerancja. Dla pełnego zrozumienia kim jest człowiek tolerancyjny  ważne było poznanie przejawów nietolerancji i dyskryminacji
w historii.
Więcej informacji o tygodniu Tolerancji

egzaminy próbne 2016-11-18

W dniach 16-17-18 listopada odbywają się w naszej szkole próbne egzaminy gimnazjalne. Trzecioklasiści sprawdzają swoją wiedzę i doświadczają atmosfery egzaminacyjnej. Powodzenia na egzaminach!