Aktualności

piątkowe gotowanie 2015-11-24

Nasze uczennice wystartowały w ogólnopolskim projekcie kulinarnym, który edukował o roli produktów zbożowych w diecie. Zgłoszono blisko 500 dań, ale to nasze dziewczyny dotarły do finału i były wśród czterech najlepszych. Nagrodą był udział
w gotowaniu z uczestnikiem programu "Top Chef". Klasa IIIb gotowała w piątek,
w czasie swoich lekcji. Po szkole unosił się zapach wykonywanych dań.
Serdecznie gratulujemy zaangażowania i sukcesu!!!

zadowolony konsument 2015-11-24

Nasza szkoła została nagrodzona certyfikatem ZADOWOLNY KONSUMENT. Certyfikat został wystawiony na podstawie pozytywnych opinii uczniów i ich rodziców. Zaangażowanym w akcję serdecznie gratulujemy!

matematyczno-plastyczny 2015-11-12

Gimnazjum  nr  2  w  Chojnicach  z a p r a s z a  do  udziału
IX Wojewódzkim  Konkursie  Matematyczno - Plastycznym
dla uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej i I – III gimnazjum

zaproszenie

bioróżnorodność skarbem pomorza 2015-11-10

Nasi uczniowie brali czynnie udział w kampanii "Bioróżnorodność Skarbem Pomorza".  Ich zadaniem było wyszukanie ciekawych roślin występujących w najbliższej okolicy. Zrobione zdjęcia opublikowane były na specjalnie przygotowanym do tego portalu. Szczególną aktywnością wykazała się klasa IIa, której gratulujemy zaangażowania!

książki naszych marzeń 2015-11-09

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie "Książki naszych marzeń". Przygotowali listę 50 książek, o przeczytaniu których marzą. Nagrali też filmik na temat "Nasza szkoła powinna dostać wymarzone książki, bo..." Skład zespołu uczniów: Paulina Wojtalewicz, Filip Dyląg, Agnieszka Cieślik, Haled Al Dahhan, Klaudia Liszewska, Paweł Pawłowski, Mikołaj Lackowski, Mateusz Kartasiński, Katarzyna Sułkowska i Zofia Pułakowska.

integracja stylem 2015-11-06

29 października odbyła się w naszej szkole Integracja Stylem. Każda klasa musiała się wykazać kreatywnością w przebraniu. Tydzień wcześniej przewodniczący klas losowali temat. I miejsce zajęła klasa IIIf, II miejsce - IIId, III miejsce - IIa. Nagrodą była dyskoteka szkolna. Wszyscy świetnie się bawili!
fotki 

otrzęsiny 2015-10-30

Dnia 2 października odbyły się otrzęsiny klas I, zorganizował je Samorząd Uczniowski.Wśród konkurencji przeznaczonych dla nowych uczniów były np. picie mleka z solą, karmienie jogurtem ( przy zasłoniętych oczach karmiącego), zatańczenie zabawnego tańca. By uśmiech gościł na twarzach częstowano plasterkami cytryny. Tegoroczne otrzęsiny uważamy za udane i dowodem na to były uśmiechnięte twarze kotów ;-)

fotki z otrzęsin

lekcja o XX leciu 2015-10-21

Dnia 16 października odbyły się w naszej szkole zajęcia z członkami Stowarzyszenia "Dworek Polski". To grupa ludzi interesujących się czasami
XX lecia międzywojennego
. Pokazano nam krótką prezentację o ludziach, strojach, wydarzeniach
z tamtych czasów.
Sprawdzono też naszą wiedzę za pomocą testu, a zwycięzca dostał skromny upominek. Stowarzyszenie organizuje również imprezy z okazji 3 maja oraz 11 listopada, w tym roku będzie można przejechać się rikszą.

żywa lekcja przyrody 2015-10-21

9 października odbyła się żywa lekcja przyrody przeznaczona dla klas II. Podczas tej lekcji prezentowane były ptaki drapieżne, ich wygląd, budowa.
Omawiano również środowisko ich życia.

 

życzenia 2015-10-13

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
życzymy wszystkim pracownikom naszej szkoły wszystkiego najlepszego, zdrowia i zapału do pracy z młodzieżą.
Życzymy sukcesów dydaktycznych 
i wychowawczych.
 
Samorząd Uczniowski
 
fotki z uroczystości