nagrodzono kartki i ozdoby świąteczne 2014-12-19

18 grudnia odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Kartka i ozdoba bożonarodzeniowa", którego organizatorem była świetlica szkolna. Na konkurs wpłynęło 197 kartek i 155 ozdób. W konkursie wzięły udział chojnickie szkoły podstawowe i gimnazja. Komisja konkursowa nagrodziła prace 34 autorów. W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim uczestnikom, nauczycielom i dyrekcji. Zapraszamy do udziału w przyszłym roku.
Wesołych Świąt!

szlachetna paczka 2014-12-16

Nasza szkoła otrzymała certyfikat Szlachetnej Paczki. Są wśród nas osoby
o szlachetnym sercu i dające pomoc innym. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

jest taki dzień... 2014-12-14

13 grudnia kolejny już raz uczestniczyliśmy
w wigilijnym spotkaniu Chojnickiego Koła SM
(stwardnienie rozsiane). Przygotowaliśmy montaż słowno-muzyczny pt. "Jest taki dzień" oraz drobny upominek w postaci gipsowej figurki. Przewodnicząca koła obdarowała nas w zamian słodkościami i wręczyła list adresowany do pani dyrektor, w którym podziękowała zaangażowanym uczniom.

zagłosujcie na projekt 2f 2014-12-11

Zapraszamy do glosowania na projekt uczniów naszej szkoły, klasy 2F.

Jeśli chcesz nam pomóc to  kliknij na ten link: http://www.nowaera.pl/component/projektzklasa5/projekty/pokaz/571.html  zostaniesz przekierowany na stronę naszego projektu. Kliknij głosuj i wypełnij określone pola (podanie numeru telefonu nie jest konieczne).  Bardzo ważne jest potwierdzenie głosu na linku, który zostanie przesłany na maila. Wtedy dopiero zostanie doliczony głos. DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE

Mikołajki 2014-12-05

Tego ranka wszystkie klasy odwiedziła kolędująca grupa przebierańców, m.in.: Pani Mikołajowa, Renifer, liczne elfy oraz, oczywiście, ŚWIĘTY MIKOŁAJ. Dopiero po chwili uczniowie rozpoznali w nich członków Samorządu Uczniowskiego. Mikołaj obdarował wszystkich lizakami, po czym odszedł ze swoimi współpracownikami, pozostawiając nas z uśmiechami na twarzach.

101latka 2014-12-02

Z okazji świąt Bożego Narodzenia nasza szkoła przygotowała dla prababci jednej z uczennic paczkę
z produktami spożywczymi. Pani Emilia ma 101 lat
i jest w pełni sprawna. Podczas odwiedzin z wielką chęcią opowiadała o wojnie, partyzantach i swoim życiu, pokazywała stare fotografie. Uśmiech nie schodził z jej twarzy. Wsparcie tak radosnej i wspaniałej kobiety jest dla nas przyjemnością.

dni sportu 2014-11-18

Gimnazjum nr 2 w Chojnicach znane jest
z propagowania wśród swoich uczniów ekologiii zdrowego stylu życia. 13 i 14 listopada szkoła zorganizowała Dni Sportu w ramach ogólnopolskiej akcji „Aktywna Szkoła", podczas których odbyły się zajęcia pełne aktywności fizycznej i warsztaty prowadzone przez sportowców i trenerów.

zdjęcia z naszej akcji

wiersze Filipa 2014-11-14

Nasz uczeń Filip Sekulski z klasy IIIb zdobył I miejsce w Wojewódzkim konkursie poetyckim "W pałacu słów".
Za zgodą autora publikujemy jego wiersze - "Nie tylko listopad" i ***

integracja stylem 2014-11-14

Samorząd Uczniowski zorganizował 30 października "Integrację stylem". Każda klasa przebrała się za wylosowane przez swojego przewodniczącego postacie. Tego dnia klasy zamieniły się w pałace księżniczek, namioty cyrkowców i in. Odbyła się też dyskoteka szkolna. Była świetna muzyka i dobra zabawa.

zdjęcia przebierańców ;-)

boisko otwarte 2014-10-13

W piątek 10 października nastąpiło uroczyste otwarcie boiska przy naszym gimnazjum. Długo czekaliśmy na tę chwilę. Uroczystość uświetnili uczniowie swoimi występami. Były tańce, śpiewanie i popisy sprawności. Pogoda też nam dopisała.
Galeria zdjęć z otwarcia