o punkt od sukcesu 2016-02-04

1.02.2016r. w Gimnazjum nr 1 w Chojnicach rozegrał się Turniej piłki ręcznej dziewcząt, w którym Naszą szkołę reprezentowały wyznaczone dziewczyny trenowane przez pana Krzysztofa Nyksa. Udział w turnieju brały reprezentacje gimnazjów nr 1,2 i 3. Nasze dziewczyny zajęły II miejsce i były o krok od sukcesu, bo przegrały tylko jednym punktem.
Wielkie gratulacje dla dziewczyn i w następnym roku życzymy wygranej!

fotki z zawodów

zawsze obecni 2016-02-04

W piątek 29.01 2016r. na długiej przerwie pani dyrektor rozdała dyplomy i upominki dla osób, które nie opuściły ani jednej godziny lekcyjnej w pierwszym półroczu.

Gratulujemy  postawy!

fotki z rozdania

teatralne zakończenie roku 2016-01-09

Szkolna grupa teatralna „Za młodzi", 22 grudnia, wystawiła spektakl bożonarodzeniowy w Chojnickim Centrum Kultury. Barwna opowieść pod tytułem „Nie warto z diabłem paktować"  - to historia żądnego władzy króla Heroda, który źle wyszedł na układach z przebiegłym Lucyferem, oparta na scenariuszu autorstwa p. Anny Buchwald. W rolach głównych wystąpili : Paweł Pawłowski i Filip Schulz, w pozostałych: Martyna Piwowarska, Sara Kasperska, Julia Rodziewicz, Laura Stachowicz, Dominika Kalinowska, Klaudia Tobolewska, Wiktoria Lemańczyk, Wiktoria Ringwelska, Klaudia Gruchała, Sandra Poniecka, Wiktoria Rytlewska, Milena Kłopotek - Główczewska, Natalia Zynda, Ada Chruszczewska, Aniela Stachurska, Mateusz Górecki, Kamil Leszczyński, filip Król, Błażej Buchwald, Jerzy Terlecki.
   6 stycznia „Za młodzi" dołączyli do miejskiego Orszaku Trzech Króli, wcielając się w role diabłów, kuszących uczestników pochodu.

Nowy rok rozpoczęliśmy więc aktywnie, pełni zapału i nowych pomysłów na nowe spektakle :-)

fotki z występu

Lip Singing Battle 2016-01-04

Lip Singing Battle

Dnia 18 grudnia 2015 roku odbył się pierwszy konkurs LIP SINGING BATTLE, w którym to udział wzięli uczniowie naszej szkoły.Podczas konkursu uczniowie mieli za zadane zaprezentować utwory świąteczne w sposób jak najbardziej oryginalny
i humorystyczny. Całą zabawę podkreślał fakt, iż uczestniczy nie mogli wyśpiewywać utworów przez siebie przygotowanych a jedynie naśladować artystów za pomocą pantomimy. Podczas konkursów jury nagrodziło najlepszych uczestników konkursu
a dla wszystkich przypadła w podzięce „świąteczna bombka" wypełniona słodyczami.

Pierwsze miejsce zajęła Marta Wieczorkiewicz
Drugie miejsce ex aequo dla Dominiki Jasińskiej oraz Zofii Dzierzyk
Trzecie miejsce ex aequo przypadło dla Jakuba Graf oraz Szymona Łangowskiego

Wyróżnienie dla Mikołaja Plah oraz Michała Świerczewskiego

gimnazjalne potyczki 2015-12-16

W dniach 10-12.12.2015 w Warszawie odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu „Gimnazjalne potyczki 2015". W konkursie wzięło udział ponad 24000 uczniów z całej Polski, zaś do finału dostało się tylko 16 zespołów.

Wśród FINALISTÓW znalazła się także drużyna z Gimnazjum nr 2
w Chojnicach w składzie:  Wiktoria Ringwelska, Weronika Wielewska, Laura Stachowicz pod kierunkiem pani Grażyny Pietrzak.

szlachetna paczka 2015-12-15

Nasi nauczyciele brali udział ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA. Pomocą objęli 5 rodzin i kilka osób prywatnych. Otrzymaliśmy podziękowanie od organizatorów akcji. Darczyńcom życzymy udanych świąt, obdarowani na pewno będą je mieli.

niezwykła lekcja geografii 2015-12-15

7 grudnia 2015 roku w naszym Gimnazjum odbyło się spotkanie z podróżnikiem Piotrem Horzelą, który spędził półtora roku w polskiej stacji badawczej im. Henryka Arctowskiego na Wyspie Króla Jerzego
w Antarktyce. W spotkaniu brali udział uczniowie klas drugich, którzy z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli wspaniałe zdjęcia i filmiki oraz wysłuchali opowieści
o surowym klimacie, lodowcach a także o codziennej pracy polarników i zwyczajach zwierząt żyjących w Antarktyce.

Mikołajki 2015-12-14

W piątek 4.12.2015r. odwiedził nas Św. Mikołaj.
Wraz z Samorządem rozdawał każdemu uczniowi po małym upominku. Panowała świąteczna atmosfera, rozbrzmiewały wesołe kolędy.

o narkotykach 2015-11-27

W piątek odbyło się szereg prelekcji przeznaczonych dla klas I. Pani Elwira Lelental opowiadała w bardzo sugestywny sposób o narkotykach, skutkach ich działania
i przestrzegała młodzież przed nimi.

piątkowe gotowanie 2015-11-24

Nasze uczennice wystartowały w ogólnopolskim projekcie kulinarnym, który edukował o roli produktów zbożowych w diecie. Zgłoszono blisko 500 dań, ale to nasze dziewczyny dotarły do finału i były wśród czterech najlepszych. Nagrodą był udział
w gotowaniu z uczestnikiem programu "Top Chef". Klasa IIIb gotowała w piątek,
w czasie swoich lekcji. Po szkole unosił się zapach wykonywanych dań.
Serdecznie gratulujemy zaangażowania i sukcesu!!!