dni sportu 2014-11-18

Gimnazjum nr 2 w Chojnicach znane jest
z propagowania wśród swoich uczniów ekologiii zdrowego stylu życia. 13 i 14 listopada szkoła zorganizowała Dni Sportu w ramach ogólnopolskiej akcji „Aktywna Szkoła", podczas których odbyły się zajęcia pełne aktywności fizycznej i warsztaty prowadzone przez sportowców i trenerów.

zdjęcia z naszej akcji

wiersze Filipa 2014-11-14

Nasz uczeń Filip Sekulski z klasy IIIb zdobył I miejsce w Wojewódzkim konkursie poetyckim "W pałacu słów".
Za zgodą autora publikujemy jego wiersze - "Nie tylko listopad" i ***

integracja stylem 2014-11-14

Samorząd Uczniowski zorganizował 30 października "Integrację stylem". Każda klasa przebrała się za wylosowane przez swojego przewodniczącego postacie. Tego dnia klasy zamieniły się w pałace księżniczek, namioty cyrkowców i in. Odbyła się też dyskoteka szkolna. Była świetna muzyka i dobra zabawa.

zdjęcia przebierańców ;-)

boisko otwarte 2014-10-13

W piątek 10 października nastąpiło uroczyste otwarcie boiska przy naszym gimnazjum. Długo czekaliśmy na tę chwilę. Uroczystość uświetnili uczniowie swoimi występami. Były tańce, śpiewanie i popisy sprawności. Pogoda też nam dopisała.
Galeria zdjęć z otwarcia

otrzęsiny 2014-10-09

Dnia 3 października odbyły się otrzęsiny klas I organizowane przez Samorząd Uczniowski. Najmłodsi zostali poddani wielu próbom. Łowili jabłka w oranżadzie, obierali buraka zębami, karmili się śmietaną, a także musieli się poddać tańcom
i zaśpiewać. Jak na koty przystało pierwszoklasiści pili mleko.
Galeria zdjęć z otrzęsin

Święto jabłka 2014-10-05

W dniach 30 września i 1 października odbywało się w naszym gimnazjum święto jabłka. Organizatorem była klasa Ib.Klasy konkurowały ze sobą w układaniu najlepszego hasła promującego polskie jabłka.
Wygrały IIc, Ic, II miejsce miały IIf i IIe, III miejsce zajęła IIa. Na wyróżnienie zasłużyły Ie, IIIa, IId, IIIf, Ib i IIb.
Odbył się też konkurs na najlepszy wypiek z jabłkiem. Tu swoich sił mógł spróbować nie tylko uczeń, rodzic, czy też nauczyciel.

75 rocznica państwa podziemnego 2014-10-04

z okupantem".
11 osób zostało nagrodzonych.

ku czci pomordowanych 2014-09-15

Delegacja naszej młodzieży i grona pedagogicznego brała udział we mszy św.
w Dolinie śmierci ku czci pomordowanych
. Jak co roku uroczystość odbyła się
. Młodzież złożyła wieniec przy pomniku pomordowanych.

Zaczynamy nowy rok szkolny 2014-08-28

Witamy po wakacjach!

Drodzy Uczniowie czas zacząć pracę w nowym roku szkolnym.
Dla niektórych z was to nowa szkoła i nowi nauczyciele.

W imieniu Dyrekcji i Grona Pedagogicznego witamy Was wszystkich serdecznie.

Klasy I rozpoczynają o godz. 1000 zbiórką na boisku szkolnym.

Klasy II i III rozpoczynają o godz. 800 w swoich salach.

Kiermasz podręczników 2014-08-28

W piątek 5 września odbędzie się kiermasz podręczników.
Książki sprzedawać będą obecne klasy II i III . Prosimy, by nie kupować  książek bez listy (są różnice pomiędzy wykazami poszczególnych klas). Zapraszamy!!!