Aktualności

Antygona na scenie 2016-06-20

   W piątek 17 czerwca szkolna grupa teatralna „Za młodzi" wystawiła spektakl zrealizowany na podstawie dramatu starożytnego autora Sofoklesa pt. "Antygona". Widzowie przenieśli się na chwilę do świata antycznej Grecji i mogli towarzyszyć bohaterom tragedii w mrożących krew w żyłach wydarzeniach.
W rolach głównych można było zobaczyć: Wiktorię Lemańczyk, Aleksandrę Glazę
i Pawła Pawłowskiego,a także: Martynę Piwowarską, Julię Rodziewicz, Sarę Kasperską, Wiktorię Ringwelską, Laurę Synak, Klaudię Topolewską, Milenę Kłopotek - Główczewską, Dominikę Kalinowską, Mateusza Góreckiego, Sebastiana Leszczyńskiego , Błażeja Buchwalda i Filipa Schulza. Spektakl wyreżyserowała
p. Anna Buchwald

dzień dziecka 2016-06-02

1 czerwca  w naszej szkole odbył się nietypowy Dzień Dziecka. Każda klasa wraz ze swoim wychowawcą spędziła ten wyjątkowy dzień w wybrany przez nich sposób. Były wycieczki mobilno - integracyjne, gry terenowe i inne atrakcje. Na dobry początek dnia były rozdawane pyszne lody.Wszystkim dzieciom życzymy zdrowia i wszystkiego najlepszego!

pola nadziei 2016-05-23

Jak co roku nasza szkoła aktywnie uczestniczyła w kampanii Pola Nadziei.
Odbyła się ona 13 maja. Otrzymaliśmy podziękowanie od organizatorów za nasze zaangażowanie, empatię i wyrozumiałość. Wspólnie manifestowaliśmy jedność
z osobami zmagającymi się z chorobą nowotworową.

dyktando w LO 2016-05-06

W dniu 27 kwietnia reprezentacja klas 3 naszej szkoły w składzie: Adriana Szczempek, Laura Polaszek, Konrad Kłodziński, wzięła udział w pierwszej edycji konkursu języka angielskiego Dyktando o Pióro Filomatów organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów w Chojnicach. Konkurs składał się z 2 etapów: w pierwszym uczniowie musieli ze słuchu zapisać dyktowany tekst a w finale konkursu najlepsi uczniowie musieli przeliterować w języku angielskim podane słowa (nawet 12 literowe!). Do rundy finałowej zakwalifikowała się Laura, która tez nie dając szans rywalom wygrała konkurs. Gratulujemy!!!

chronimy dzieci 2016-05-04

Nasza szkoła realizuje politykę ochrony dzieci przed przemocą. Otrzymaliśmy certyfikat Rządowego programu na lata 2014-2016 "Bezpieczna i przyjazna szkoła". Realizacją programu zajmowały się pani pedagog i psycholog. Szkoła spełniła sześć standardów wyznaczonych przez Fundację Dzieci Niczyje i Ministerstwo Edukacji Narodowej.Gratulujemy!

baśniowa noc w bibliotece 2016-04-28

Nasze uczennice z klasy IIf Laura Zabrocka, Sara Marach, Natalia Gruchała Węsierska pod opieką pani Iwony Sakowskiej uświetniły III Baśniową Noc w Bibliotece. Dziewczęta przedstawiły teatrzyk komishibai. Uczennice przygotowywały się
w ramach projektu edukacyjnego. Mali widzowie dopisali, było około 250 osób. Serdecznie gratulujemy pomysłu i życzmy więcej podobnych inicjatyw.

dla zwierząt 2016-04-27

W dniu 21 marca klasa 1d wraz z wychowawcą panią Małgorzatą Deliktą udała się do Schroniska dla zwierząt w Chojnicach Przytulisko. Uczniowie zanieśli karmę, koce i ręczniki zebrane podczas kilkumiesięcznej zbiórki w szkole. W schronisku uczniowie obejrzeli boksy z pieskami do adopcji i nową kociarnię. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie akcji Karma dla psiska ze schroniska. 

razem dla autyzmu 2016-04-08

Nasza szkoła brała udział w akcji "Razem dla Autyzmu". Akcja miała na celu poszerzanie idei tolerancji i akceptacji oraz minimalizowanie stereotypów związanych z funkcjonowaniem osób z autyzmem. Uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko, bo w taki sposób okazywaliśmy nasze wsparcie . Otrzymaliśmy też podziękowanie za aktywny udział od Organizatorów akcji - Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego Skrzaty w Chojnicach.

Święto liczby π 2016-04-07

Święto liczby π odbyło się w naszej szkole w dniu 14 marca 2016r. Uczniowie klasy II b wykonali babeczki, które sprzedawali uczniom i nauczycielom w szkole w dniach 14 i 16 marca 2016r. Uzyskano 100 złotych, pieniądze zostały przekazane na rzecz pomocy dzieciom na Madagaskarze. Odbył się konkurs „kto zapamięta więcej" dla uczniów, którzy zapamiętają jak najwięcej cyfr rozwinięcia dziesiętnego. Mistrzynią została Róża Michalak z klasy III c, która zapamiętała 213 cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby pi. Ponadto odbył się konkurs na plakietkę, znaczek promujący liczbę pi.

więcej informacji i wyniki

tydzień zdrowia 2016-03-23

Jak co roku Polski Czerwony Krzyż zorganizował ogólnopolski konkurs promujący zdrowy styl życia. Uczennica klasy IIId  Adriana Szczempek  została przedstawicielką rejonu na etapie wojewódzkim, który odbył się 18.03 w gdańskiej siedzibie PCK.
Jednym z konkursowych zadań było przygotowanie w szkole akcji promującej zdrowy styl życia. Musiało się to odbyć przynajmniej dwa tygodnie przed testem wyłaniającym zwycięzców na etapie wojewódzkim. Adriana stworzyła projekt pt. „Tydzień zdrowia".

więcej informacji