Aktualności

mamy samorząd 2016-09-28

20 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Skład naszego nowego samorządu:

Przewodniczący: Klaudia Folehr

Zastępca: Janusz Szudrowicz

Skarbnik: Maja Czarnecka , Nadia Czarnecka

Sekretarz: Alicja Chamier Gliszczyńska

Sekcja artystyczna: Celina Lesman, Angelo Wahl, Julia Pluto Prądzinska, Paweł Pawłowski

Sekcja informacyjna: Monika Bruska, Sandra Januszewska, Milena Kłopotek  - Główczewska

Sekcja reprezentacyjna: Klaudia Folehr, Janusz Szudrowicz,  Oliwia Laskowska

Sekcja dyskotekowa : Filip Schulz, Janusz Szudrowicz, Łukasz Domachowski

Sekcja gazetkowa: Marta Małysz, Klaudia Folehr, Oliwia Laskowska

  Opiekun: Karolina Kowalska

 

 

 

Zaczynamy nowy rok szkolny 2016-08-28

Witamy po wakacjach!

Drodzy Uczniowie czas zacząć pracę w nowym roku szkolnym.
Dla niektórych z was to nowa szkoła i nowi nauczyciele.

W imieniu Dyrekcji i Grona Pedagogicznego witamy Was wszystkich serdecznie.

Klasy I rozpoczynają o godz. 1000 zbiórką na boisku szkolnym.

Klasy II i III rozpoczynają o godz. 800 w swoich salach.

 

 

Jak nie czytam, jak czytam 2016-06-11

10 czerwca o godzinie 10.00 uczniowie z całej Polski czytali książki w wybranych miejscach.
My czytaliśmy na stadionie Chojniczanki. Biblioteki, będące organizatorami akcji, udowodniły, że młodzież chce czytać.Wspólnie stworzyły masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę, która spotkała się z ogromnym entuzjazmem młodzieży.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika
„Biblioteka w Szkole".

zdjęcia z akcji

dzień dziecka 2016-06-02

1 czerwca  w naszej szkole odbył się nietypowy Dzień Dziecka. Każda klasa wraz ze swoim wychowawcą spędziła ten wyjątkowy dzień w wybrany przez nich sposób. Były wycieczki mobilno - integracyjne, gry terenowe i inne atrakcje. Na dobry początek dnia były rozdawane pyszne lody.Wszystkim dzieciom życzymy zdrowia i wszystkiego najlepszego!

pola nadziei 2016-05-23

Jak co roku nasza szkoła aktywnie uczestniczyła w kampanii Pola Nadziei.
Odbyła się ona 13 maja. Otrzymaliśmy podziękowanie od organizatorów za nasze zaangażowanie, empatię i wyrozumiałość. Wspólnie manifestowaliśmy jedność
z osobami zmagającymi się z chorobą nowotworową.

dyktando w LO 2016-05-06

W dniu 27 kwietnia reprezentacja klas 3 naszej szkoły w składzie: Adriana Szczempek, Laura Polaszek, Konrad Kłodziński, wzięła udział w pierwszej edycji konkursu języka angielskiego Dyktando o Pióro Filomatów organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów w Chojnicach. Konkurs składał się z 2 etapów: w pierwszym uczniowie musieli ze słuchu zapisać dyktowany tekst a w finale konkursu najlepsi uczniowie musieli przeliterować w języku angielskim podane słowa (nawet 12 literowe!). Do rundy finałowej zakwalifikowała się Laura, która tez nie dając szans rywalom wygrała konkurs. Gratulujemy!!!

chronimy dzieci 2016-05-04

Nasza szkoła realizuje politykę ochrony dzieci przed przemocą. Otrzymaliśmy certyfikat Rządowego programu na lata 2014-2016 "Bezpieczna i przyjazna szkoła". Realizacją programu zajmowały się pani pedagog i psycholog. Szkoła spełniła sześć standardów wyznaczonych przez Fundację Dzieci Niczyje i Ministerstwo Edukacji Narodowej.Gratulujemy!

baśniowa noc w bibliotece 2016-04-28

Nasze uczennice z klasy IIf Laura Zabrocka, Sara Marach, Natalia Gruchała Węsierska pod opieką pani Iwony Sakowskiej uświetniły III Baśniową Noc w Bibliotece. Dziewczęta przedstawiły teatrzyk komishibai. Uczennice przygotowywały się
w ramach projektu edukacyjnego. Mali widzowie dopisali, było około 250 osób. Serdecznie gratulujemy pomysłu i życzmy więcej podobnych inicjatyw.

dla zwierząt 2016-04-27

W dniu 21 marca klasa 1d wraz z wychowawcą panią Małgorzatą Deliktą udała się do Schroniska dla zwierząt w Chojnicach Przytulisko. Uczniowie zanieśli karmę, koce i ręczniki zebrane podczas kilkumiesięcznej zbiórki w szkole. W schronisku uczniowie obejrzeli boksy z pieskami do adopcji i nową kociarnię. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie akcji Karma dla psiska ze schroniska. 

razem dla autyzmu 2016-04-08

Nasza szkoła brała udział w akcji "Razem dla Autyzmu". Akcja miała na celu poszerzanie idei tolerancji i akceptacji oraz minimalizowanie stereotypów związanych z funkcjonowaniem osób z autyzmem. Uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko, bo w taki sposób okazywaliśmy nasze wsparcie . Otrzymaliśmy też podziękowanie za aktywny udział od Organizatorów akcji - Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego Skrzaty w Chojnicach.