Aktualności

szkoła zawodowych perspektyw 2015-06-10

Nasza szkoła uczestniczyła w Ogólnopolskim konkursie "Szkoła zawodowych perspektyw". Wykonywaliśmy kolejno wyznaczone zadania i otrzymaliśmy certyfikat. Gratulujemy opiekunom i całej zaangażowanej w wykonanie zadań społeczności szkolnej.

z innej perspektywy 2015-06-09

Grupa uczniów z klasy IIb pod nazwą "Z innej perspektywy" otrzymała podziękowanie za aktywny udział w konkursie ROSSWIJAJĄCE WAKACJE ROSSMANNA. Organizatorzy konkursu docenili kreatywność i zaangażowanie naszej młodzieży. Opiekunem grupy jest pani Wiesława Habecka. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w innych konkursach!

pola nadziei 2015-05-13

Fundacja Palium serdecznie dziękuje Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu , Uczniom oraz całej Społeczności szkoły za wzięcie udziału w dwunastej akcji "Pola Nadziei".

dzień kariery zawodowej 2015-05-06

W dniu 29.04.2015r. w naszej szkole odbył się Dzień Kariery Zawodowej. Głównym celem było przedstawienie różnych dróg dojścia do danego zawodu/stanowiska. Spotkanie przedstawicieli klas trzecich gimnazjum poprowadziły 2 uczennice klasy trzeciej przy wsparciu doradcy zawodowego pani Aliny Urbańskiej. W tym dniu na uczniów czekało mnóstwo ciekawych zadań.

fotogaleria  i sprawozdanie ze spotkania

ludzkości dzieje malowane 2015-05-05

Dnia 28 kwietnia 2015 roku na małej Sali gimnastycznej miała miejsce uroczystość wręczenia nagród w Wojewódzkim Konkursie Historyczno-Plastycznym „Ludzkości dzieje malowane” organizowanym przez Gimnazjum nr 2 w Chojnicach. Rozstrzygnięcie konkursu uświetniły występy artystyczne uczniów naszej szkoły.
Nadesłano łącznie 147 prac z 18 szkół z całego województwa.Nagrodzono 28 uczestników konkursu. Wśród laureatów znaleźli się także uczniowie naszego gimnazjum:
Wiktoria Śramska z kl. II C – I miejsce w kategorii klas II
Dominika Kamińska, Paulina Kąkolewska i Aleksandra Turowska – uczniowie klasy III b (III miejsca)
Gratulujemy!!!
galeria

ołówek dla afryki 2015-04-30

Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio składa serdeczne podziękowania społeczności Gimnazjum nr 2 w Chojnicach za udział w akcji Ołówek dla Afryki.

Uroczyste wręczenie nagród 2015-04-29

Dnia  17 kwietnia 2015 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród
w Wojewódzkim Konkursie  Matematyczno-Plastycznym organizowanym
przez nasze gimnazjum.
galeria zdjęć

Egzaminy 2015-04-20

Drodzy Trzecioklasiści!!!

W dniach od 21 do 24 kwietnia piszecie egzamin gimnazjalny. Wierzymy, że poradzicie sobie wspaniale, życzymy połamania piór!
Wasi nauczyciele, koleżanki i koledzy z młodszych klas trzymają kciuki.

 

rekolekcje 2015-03-23

Dzisiaj rozpoczęły się rekolekcje. Przewodnie hasło brzmi "Iść drogą, prawdą
i życiem". 
Przez pierwsze dwa dni młodzież będzie śpiewać, tańczyć i pracować
w grupach klasowych.W środę odbędzie się msza św. Rekolekcje prowadzi ksiądz Marian Knut z parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Chojnicach.

dzień kolorowej skarpetki 2015-03-18

W piątek 20 marca w przeddzień Światowego Dnia Chorych na Zespół Downa chcemy pokazać, że różni nas od nich tak niewiele, jeden dodatkowy, niepasujący chromosom - tak jak nasza dodatkowa niepasująca skarpetka!:)

Tego dnia każdy z nas niech ubierze niepasującą skarpetkę:) najbardziej kolorową spośród tych, które ma !