20-lecie "na żywo" 2016-09-16

19 września Stowarzyszenie "Dworek Polski" zaprezentowało pokaz na temat 20 - lecia międzywojennego. zachęcając w ten sposób młodzież do udziału w II Powiatowym Konkursie Kawiarenki Piosenki Polskiej.

Podczas pokazu przebrani członkowie stowarzyszenia przypomnieli o ważnej dacie, 11 listopada 1918 r., jako początek międzywojnia w Polsce, zaprezentowali rekwizyty charakterystyczne dla mody tej epoki, jak kapelusze, cylindry, toczki, meloniki, muchy, futerka, czy boa z piór i długie rękawiczki.

Podczas krótkiej scenki muzycznej młodzież usłyszała również znane przedwojenne szlagiery "Na pierwszy znak", "Już taki jestem zimny drań" i "Umówiłem się z nią na dziewiątą". Na koniec odbył się także test wiedzy o 20 - leciu międzywojennym.

Zgłoszenia do konkursu piosenki międzywojennej można nadsyłać do 10.10.2016 r. Konkurs adresowany jest do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu chojnickiego. Regulamin oraz karta zgłoszenia znajdują się na stronie Facebook Stowarzyszenie "Dworek Polski".

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie "Dworek Polski", współorganizatorem Powiat Chojnicki, partnerem Chojnickie Centrum Kultury i Zespół Szkół w Chojnicach.

w nagrodę do Szwecji 2016-09-15

Nasi uczniowie Barbara Mindak i Jeremi Mrówczyński zostali laureatami "Wyspy Zagadek 2016", Ogólnopolskiego konkursu twórczego używania umysłu i w nagrodę płyną do Szwecji. Gratulujemy uczniom i opiekunowi!

Zaczynamy nowy rok szkolny 2016-08-28

Witamy po wakacjach!

Drodzy Uczniowie czas zacząć pracę w nowym roku szkolnym.
Dla niektórych z was to nowa szkoła i nowi nauczyciele.

W imieniu Dyrekcji i Grona Pedagogicznego witamy Was wszystkich serdecznie.

Klasy I rozpoczynają o godz. 1000 zbiórką na boisku szkolnym.

Klasy II i III rozpoczynają o godz. 800 w swoich salach.

Jak nie czytam, jak czytam 2016-06-11

10 czerwca o godzinie 10.00 uczniowie z całej Polski czytali książki w wybranych miejscach.
My czytaliśmy na stadionie Chojniczanki. Biblioteki, będące organizatorami akcji, udowodniły, że młodzież chce czytać.Wspólnie stworzyły masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę, która spotkała się z ogromnym entuzjazmem młodzieży.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika
„Biblioteka w Szkole".

zdjęcia z akcji