Aktualności

egzaminy próbne 2016-11-18

W dniach 16-17-18 listopada odbywają się w naszej szkole próbne egzaminy gimnazjalne. Trzecioklasiści sprawdzają swoją wiedzę i doświadczają atmosfery egzaminacyjnej. Powodzenia na egzaminach!

światowy dzień bajek 2016-11-15

4 listopada odbył się w naszej szkole Światowy Dzień Bajki.  Pierwsze miejsce zajęła klasa If, która upodobniła się do "Piratów z Karaibów". Drugie miejsce przyznano klasie IId, która wcieliła się w pszczółki. Zdobywcą III miejsca jest klasa IIIa, która zaprezentowała "Zwierzogród". fotki

konkurs na wypracowanie 2016-11-04

W październiku w naszej szkole odbył się konkurs na wypracowanie w języku angielskim. Najlepiej z tym zadaniem poradziła sobie uczennica klasy I b, Emilia Kiedrowicz (wypracowanie Emilii) . II miejsce zajęli Albert Woroniecki i Wiktoria Miszewska, na podium znaleźli się również Marika Waszajło, Oskar Kucmann oraz Julia Mesjasz.

Pozostali uczniowie wyróżnieni w konkursie: Patryk Labenz, Wiktor Witkowski, Szymon Rolbiecki, Filip Schulz, Radosław Majer, Adam Wałdoch, Weronika Janicka, Michalina Dziennik, Amelia Dziennik, Aleksandra Jażdżewska, Jakub Graf, Agata Warsińska, Paulina Tubaja, Aleksandra Grubicka, Julia Haratyk, Marianna Jarzyna, Dominika Soja, Julia Kruk, Jakub Smołuch, Marta Małysz, Mikołaj Czechowski. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

dzień dyni 2016-10-27

21 października odbyła się w szkole akcja pt. Dzień Dyni. Uczennice klasy IIe upiekły ciasta i babeczki z dynią oraz przyniosły przetwory z dyni. W tym dniu rozstrzygnięte zostały konkursy na najpiękniejszy bukiet jesienny w dyni i plakat
o tematyce jesiennej.
Wyniki konkursu - bukiet jesienny:
I miejsce - IIc i Ia
II miejsce - Id i Ic
III miejsce - Ie, IIe, Ig
Wyniki konkursu - plakat jesienny:
I miejsce - If 
II miejsce - Ia i Ic
III miejsce - Id
Uczniowie otrzymali dyplomy i słodycze.

kartki z życzeniami 2016-10-21

Dnia 13 października rozstrzygnięto konkurs plastyczny
Kartka z okazji Dnia Edukacji. 
Organizatorem była świetlica szkolna.
Oto laureaci konkursu:
Małgorzata Sekulska Ie
Wiktoria Aniśko IIa
Natalia Moczadło IIa
Gratulujemy i zapraszamy do udział w kolejnych konkursach.

święto jabłka 2016-10-19

Dnia 16 września w naszej szkole przeprowadzona została
akcja pt. "ŚWIĘTO JABŁKA".
Uczennice klasy IIe przyniosły pyszne ciasta i świeże owoce.
Odbył się również konkurs na najciekawszy wiersz o jabłku .
Wygrała go klasa IId
Gratulujemy!

 

 

otrzęsiny 2016-10-08

7 października odbyły się w naszej szkole otrzęsiny klas I. Jest to odwieczny zwyczaj przyjmowania nowych uczniów do naszej braci uczniowskiej. "Pierwszaki" musiały przejść przez nie lada trudne konkurencje. Ukoronowaniem całej ceremonii było uroczyste złożenie przysięgi przed królową naszej szkoły. W końcu nasze "kociaki" stały się pełnoprawnymi gimnazjalistami. Zdjęcia z otrzęsin :)

mamy samorząd 2016-09-28

20 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Skład naszego nowego samorządu:

Przewodniczący: Klaudia Folehr

Zastępca: Janusz Szudrowicz

Skarbnik: Maja Czarnecka , Nadia Czarnecka

Sekretarz: Alicja Chamier Gliszczyńska

Sekcja artystyczna: Celina Lesman, Angelo Wahl, Julia Pluto Prądzinska, Paweł Pawłowski

Sekcja informacyjna: Monika Bruska, Sandra Januszewska, Milena Kłopotek  - Główczewska

Sekcja reprezentacyjna: Klaudia Folehr, Janusz Szudrowicz,  Oliwia Laskowska

Sekcja dyskotekowa : Filip Schulz, Janusz Szudrowicz, Łukasz Domachowski

Sekcja gazetkowa: Marta Małysz, Klaudia Folehr, Oliwia Laskowska

  Opiekun: Karolina Kowalska

20-lecie "na żywo" 2016-09-16

19 września Stowarzyszenie "Dworek Polski" zaprezentowało pokaz na temat 20 - lecia międzywojennego. zachęcając w ten sposób młodzież do udziału w II Powiatowym Konkursie Kawiarenki Piosenki Polskiej.

Podczas pokazu przebrani członkowie stowarzyszenia przypomnieli o ważnej dacie, 11 listopada 1918 r., jako początek międzywojnia w Polsce, zaprezentowali rekwizyty charakterystyczne dla mody tej epoki, jak kapelusze, cylindry, toczki, meloniki, muchy, futerka, czy boa z piór i długie rękawiczki.

 Podczas krótkiej scenki muzycznej młodzież usłyszała również znane przedwojenne szlagiery "Na pierwszy znak", "Już taki jestem zimny drań" i "Umówiłem się z nią na dziewiątą". Na koniec odbył się także test wiedzy o 20 - leciu międzywojennym.

Zgłoszenia do konkursu piosenki międzywojennej można nadsyłać do 10.10.2016 r. Konkurs adresowany jest do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu chojnickiego. Regulamin oraz karta zgłoszenia znajdują się na stronie Facebook Stowarzyszenie "Dworek Polski".

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie "Dworek Polski", współorganizatorem Powiat Chojnicki, partnerem Chojnickie Centrum Kultury i Zespół Szkół w Chojnicach.

w nagrodę do Szwecji 2016-09-15

Nasi uczniowie Barbara Mindak i Jeremi Mrówczyński zostali laureatami "Wyspy Zagadek 2016", Ogólnopolskiego konkursu twórczego używania umysłu i w nagrodę płyną do Szwecji. Gratulujemy uczniom i opiekunowi!