Aktualności

finał konkursu historyczno-plastycznego 2017-05-05

27 kwietnia 2017r. odbył się finał VII Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Plastycznego "Ludzkości Dzieje Malowane". W konkursie uczestniczyło 113 uczniów z 14 szkół, nagrodzono 29 prac.
Wśród nagrodzonych znaleźli się Nica Mikołaj IIb, Mindak Barbara IIb, Lichoń Martyna IIe, Sara Kasperska IIIe, Gostomska Aleksandra IIIe. Gratulujemy!

powiatowy konkurs czytelniczy 2017-05-03

I POWIATOWY KONKURS CZYTELNICZY odbył się
w naszej szkole 25 kwietnia 2017r. Brali w nim udział uczniowie gimnazjów z Chojnic, Brus, Pawłowa, Lubni, Łęga, Swornegaci i Sławęcina. W przyjaznej atmosferze rozwiązywano testy i quizy dotyczące trzech wskazanych przez organizatorów powieści młodzieżowych. Konkurs został zorganizowany przez uczennice klasy III a: Oliwię Jankowką, Wiktorię Belke, Weronikę Bosiacką oraz polonistki z Gimnazjum nr 2 – Annę Buchwald, Magdalenę Skrzyńską i Aleksandrę Falkowską.


Laureaci:


1 miejsce: Alicja Patela i Małgorzata Krause z Gimnazjum nr 3 w Chojnicach

2 miejsce: Barbara Mindak i Dominika Orlikowska z Gimnazjum nr 2
w Chojnicach

3 miejsce: Oliwia Frymark i Natalia Kiedrowska z Gimnazjum w Brusach

Wyróżnienie : Wiktoria Szatlak i Dominika Myzyk z Zespołu Szkół im. Wandy Chotomskiej w Pawłowie

wielkanocne konkursy 2017-04-16

Dnia 12.04.2017r. rozstrzygnięto szkolny konkurs plastyczny
pt. "Kartka Wielkanocna" oraz konkurs wiedzy "Tradycje
i obyczaje świąt Wielkanocnych". 
Organizatorem obu konkursów była świetlica szkolna. Decyzją jury nagrodzono
i wyróżniono następujących uczniów:
w konkursie plastycznym: I miejsce - Weronika Kapiszka IId,
II miejsce-
Kinga Laska IId, Dominika Soja Id, Wiktoria Tandecka Ic, III miejsce- Wiktoria Kroplewska IId, Weronika Ginter IId, Natalia Lewińska Ie;
w konkursie wiedzy: Amelia Dziennik IIc, Michalina Dziennik IIc, Karolina Gawin IIIb.

teatralny sukces 2017-04-06

II miejsce w wojewódzkim konkursie teatralnym
w Gdańsku
  zajęli uczniowie klasy 3e.

Triumfowali w kategorii kabaretów, prezentując spektakl pt. „ O Jasiu, który do szkoły nie chodził "
z autorskim scenariuszem napisanym przez grupę
w reżyserii p. Anny Buchwald

W spektaklu wystąpili :
Jerzy Terlecki, Oliwia Cyman, Wiktoria Pupka Lipińska, Martyna Piwowarska, Julia Rodziewicz, Sara Kasperska, Bartłomiej Kosna, Jakub Wojtala, Filip Orłowski, Przemysław Dończyk. 

    
zdjęcia ze spektaklu                 

podsumowanie konkursu 2017-04-02

30 marca 2017 roku odbyło się uroczyste rozdanie nagród Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Plastycznego zorganizowanego po raz dziesiąty przez Gimnazjum nr 2 w Chojnicach.

Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum, a na celu miał rozwijanie wyobraźni przestrzennej uczniów, popularyzowanie geometrii za pomocą plastyki, rozwijanie inwencji twórczej uczniów,  przełamywanie niechęci do matematyki.

 Na konkurs wpłynęło 597 prac z całego województwa pomorskiego. Spośród nich wyłoniono 67 zwycięzców w 6 kategoriach:

A - klasy IV szkoły podstawowej - układanki tangramowe;
B - klasy V szkoły podstawowej - świat czworokątów;

C - klasy VI szkoły podstawowej - prostopadłe i równoległe wokół ciebie;

D - klasy I gimnazjum -mozaiki z wielokątów;
E - klasy II gimnazjum - skala w życiu codziennym;
F - klasy III gimnazjum - bryły wokół nas.

W trakcie uroczystości pani Dyrektor Marta Szczukowska powitała uczestników konkursu oraz ich opiekunów, po czym pogratulowała i podziękowała młodym artystom za interesujące prace. Uczniowie otrzymali także gratulacje od Pani Aleksandry Łasickiej - wizytator Kuratorium w Gdańsku.

Imprezę uświetniły występy uczniów z Gimnazjum nr 2 w Chojnicach. A zwieńczeniem wspaniałego dnia była wspólna degustacja jubileuszowego tortu!

Fotki z rozdania

finał w warszawie 2017-03-22

W dniach 09.03-11.03.2017 w Warszawie odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu „Gimnazjalne potyczki 2017". W konkursie wzięło udział ponad 24 000 uczniów z całej Polski, zaś do finału dostało się tylko 16 zespołów.  Wśród FINALISTÓW znalazła się także drużyna z Gimnazjum nr 2 w Chojnicach w składzie: Iwona Zakrzewska, Milena Kłopotek Główczewska, Paweł Pawłowski, pod kierunkiem pedagog Grażyny Pietrzak.

Więcej informacji

święto liczby Pi 2017-03-18

W dniu 14 marca 2014r. odbyło się w naszej szkole Święto liczby π. Uczniowie klasy III b i klasy III f wykonali babeczki i kanapki, które  sprzedawali uczniom i nauczycielom w dniach 14 marca 2017r oraz 16 marca 2017 roku. Uzyskano 250 złotych, pieniądze zostały przekazane na rzecz dzieci z Aleppo w Syrii.
Odbył się też m.in. konkurs „kto zapamięta więcej" dla uczniów, którzy zapamiętają jak najwięcej cyfr rozwinięcia dziesiętnego. Więcej informacji

eko top model 2017-03-07

To był wspaniały dzień”

Przez cały miesiąc w naszej szkole pojawiały się różne plakaty, na których były informacje
o sposobie segregacji odpadów, które przygotowywała klasa I G. 28 lutego 2017 roku jako podsumowanie miesięcznej akcji klasa G zorganizowała konkurs Eko Top Model. Skierowany był on do uczniów klas I i II, które podczas długiej przerwy dzielnie i z uśmiechem na twarzy przechadzali się po boisku.Następnym ich zadaniem była jak najlepsza prezentacja w swoim przebraniu przed czteroosobową komisją. Serdeczne gratulacje dla Eko Top Miss, mianowicie: Pierwszej Miss – Zuzi Kierdrowicz z klasy 2 B, Drugiej Miss – Wiktorii Gac z 2 D, Trzeciej Miss – Wiktorii Szczęsnej z 1 B oraz wyróżnionej przez Komisję – Pauliny Gierszewskiej z klasy 1 E. Gratulacje również dla naszych Eko Top Misterów: Pierwszego Mistera – Marcina Czarnowskiego z klasy 2 D, Drugiego Mistera – Adama Sobańskiego z 1 d, Trzeciego Mistera Igora Wlaźlińskiego z 1 B oraz dla wyróżnionego przez komisję Nikodema Kiedrowskiego z 1 C.

Cały konkurs był nadzorowany przez wybitną Komisję, w której zasiedli: panie Maria Michalak-Kimel, Alina Szmalc, Lucyna Rutkowska oraz pan Piotr Dyląg. Wszyscy byli w bardzo dobrych nastrojach i dobrze się bawili.Klasa 1G spełniła swój obowiązek na 6+.
Dziękujemy każdemu, kto się zjawił na konkursie. Była fajna zabawa. fotki
Klasa 1G z Wychowawcą

w nagrodę do Zakopanego 2017-02-16

Dwie klasy z naszej szkoły brały udział w konkursie Służba Samorządowa organizowanym przez Fundację Hotele Polskie Dzieciom. Uczniowie pod opieką pani Wiesławy Gołuńskiej wykonali prace konkursowe. Spośród prac nadesłanych z 611 szkół z całej Polski komisja konkursowa nagrodziła naszą klasę IIb i IIc.
Prace konkursowe to„Służba Samorządowa" i „Historia naszej szkoły".
Nagrodzone klasy wyjeżdżają na tydzień do Zakopanego.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy miłego wypoczynku!

walentynkowe kartki 2017-02-16

Dnia 14.02.2017r. w Walentynki rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Kartka Walentynkowa". Organizatorem konkursu była świetlica szkolna. Laureatkami konkursu zostały: Dominika Soja z Id, która zdobyła I miejsce,Julia Błanek kl. IIIe - II miejsce i Weronika Kapiszka kl. IIIe - III miejsce.Dyplom i słodki upominek otrzymała Patrycja Miszewska z kl. IIIc.
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie, którym będzie "Kartka Wielkanocna".