love songs 2018-03-02

„ Love Songs"

Dnia 21.02.2018 w ramach Tygodnia Języków Obcych w szkole Podstawowej nr 7
w Chojnicach odbyła się IX edycja konkursu piosenki o miłości w j. angielskim „Love Songs". Naszą szkołę reprezentowały: Zuzanna Kiedrowicz z kl. 3b , która wyśpiewała III miejsce piosenką z repertuaru Sam'a Smith'a: „Too Good to Goodbyes" oraz Celina Lesman z kl. 3A z Emilią Wolszleger z kl.3B w utworze Miley Cyrus: „Wrecking Ball".
Serdecznie gratulujemy!

wojewódzki konkurs matematyczno-plastyczny 2018-02-23

Wyniki w  XI Wojewódzkim konkursie Matematyczno-Plastycznym

- eliminacje powiatowe

- eliminacje wojewódzkie

Opiekunom i zwycięzcom gratulujemy!

dzień integracji klasowej 2018-02-15

We wtorek (13.02) odbył się dzień integracji klasowej, w którym brała udział cała nasza szkoła.Dzień integracji polegał na tym, że klasa losowała tytuł filmu i  miała się przebrać za postacie, które w nim występowały. Następnego dnia zostały ogłoszone wyniki:
-w klasach 1-3 podstawówki wygrała klasa 1b, która wylosowała bajkę "Strażak Sam
-w klasach 4-6 podstawówki wygrała 4b, przebrana za postaci z bajki „Kaczor Donald"
-w klasach 7 podstawówki oraz 2 i 3 gimnazjum zwyciężyła 2b przebrana za postacie z Harry'ego Pottera. Gratulujemy wygranej!

kartka walentynkowa 2018-02-14

Z okazji Walentynek świetlica szkolna jak co roku zorganizowała konkurs plastyczny „Kartka Walentynkowa". Spośród oddanych prac komisja nagrodziła następujących uczniów:

I m. Franek Jarzembiński kl. III d

II m. Zuzia Beska kl. III c

III m. Tosia Libera kl. III c

Wśród gimnazjalistów nagrody zdobyli:

I m. Zuzia Kowalczyk III b

II m. Wiktoria Aniśko III a

II m. Dominika Soja II d

III m. Mateusz Radtke II e

rozdanie nagród

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do kolejnego konkursu już w marcu. Będzie to „Kartka Wielkanocna".

zdjęcie agaty w kalendarzu 2018-02-13

Zdjęcie wykonane przez Agatę w kalendarzu LOP-u

Agata Rekowska z klasy IIIb  zdobyła I miejsce
w wojewódzkim konkursie fotograficznym „Przyroda
w mieście"
, organizowanym przez LOP w Gdańsku.
Jej zdjęcie przedstawiające burzę w Chojnicach znalazło się
w tegorocznym kalendarzu Ligi Ochrony Przyrody.

ferie 2018-01-27

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele!!!
Wypocznijcie, by znów podjąć się z energią nowych zadań po feriach.
Bawcie się i wypoczywajcie bezpiecznie.
Wszystkim, których dopadła choroba życzymy powrotu do zdrowia.

rejonowy konkurs fizyczny 2018-01-25

10 stycznia odbyły się rejonowe eliminacje wojewódzkiego konkursu fizycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku.

Wyniki eliminacji

jasełka 2018-01-24

GRUPA TEATRALNA GIMNAZJALISTÓW SP 1
Z JASEŁKAMI W KOLEGIACIE KAMIEŃSKIEJ

W niedzielę, 21 stycznia  z inicjatywy  p. Michała Leszczyńskiego, w Kolegiacie Kamieńskiej uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum, członkowie szkolnej grupy teatralnej Szkoły Podstawowej nr 1 prowadzonej przez p. Annę Buchwald, zaprezentowali spektakl bożonarodzeniowy
pt. „A tymczasem w Betlejem..." oparty na autorskim scenariuszu. Parafianie mieli  okazję obejrzeć wzruszającą, ale jednocześnie pełną humoru historię króla Heroda.

zdjęcia z jasełek

konkurs świąteczny 2017-12-22

Dnia 20 grudnia odbył się finał Międzyszkolnego konkursu plastycznego "Kartka
i ozdoba bożonarodzeniowa"
. Organizatorem była świetlica szkolna. Na konkurs wpłynęło 178 kartek i 51 ozdób ze wszystkich chojnickich szkół podstawowych. Nagrody na naszej szkoły zdobyli:
Pola Sakowska I miejsce, Patrycja Bosiacka i Jakub Kniter II miejsce, Zuzia Beska, Judyta Galińska, Matylda Libera, Aleksandra Grubicka, Natalia Lewińska, Klara Ringwelska, Julia Windorpska, Natalia Pilarska - III miejsce.
Gratulujemy zwycięzcom!
Życząc wszystkim Wesołych Świąt zapraszamy do udziału w konkursie  już za rok.

rozdanie nagród

jesteśmy dumni 2017-12-20

Nasza Uczennica z klasy IIIb Barbara Mindak otrzymała stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.