zdjęcie agaty w kalendarzu 2018-02-13

Agata Rekowska z klasy IIIb  zdobyła I miejsce
w wojewódzkim konkursie fotograficznym „Przyroda
w mieście"
, organizowanym przez LOP w Gdańsku.
Jej zdjęcie przedstawiające burzę w Chojnicach znalazło się
w tegorocznym kalendarzu Ligi Ochrony Przyrody.

ferie 2018-01-27

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele!!!
Wypocznijcie, by znów podjąć się z energią nowych zadań po feriach.
Bawcie się i wypoczywajcie bezpiecznie.
Wszystkim, których dopadła choroba życzymy powrotu do zdrowia.

rejonowy konkurs fizyczny 2018-01-25

10 stycznia odbyły się rejonowe eliminacje wojewódzkiego konkursu fizycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku.

Wyniki eliminacji

jasełka 2018-01-24

GRUPA TEATRALNA GIMNAZJALISTÓW SP 1
Z JASEŁKAMI W KOLEGIACIE KAMIEŃSKIEJ

W niedzielę, 21 stycznia  z inicjatywy  p. Michała Leszczyńskiego, w Kolegiacie Kamieńskiej uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum, członkowie szkolnej grupy teatralnej Szkoły Podstawowej nr 1 prowadzonej przez p. Annę Buchwald, zaprezentowali spektakl bożonarodzeniowy
pt. „A tymczasem w Betlejem..." oparty na autorskim scenariuszu. Parafianie mieli  okazję obejrzeć wzruszającą, ale jednocześnie pełną humoru historię króla Heroda.

zdjęcia z jasełek

konkurs świąteczny 2017-12-22

Dnia 20 grudnia odbył się finał Międzyszkolnego konkursu plastycznego "Kartka
i ozdoba bożonarodzeniowa"
. Organizatorem była świetlica szkolna. Na konkurs wpłynęło 178 kartek i 51 ozdób ze wszystkich chojnickich szkół podstawowych. Nagrody na naszej szkoły zdobyli:
Pola Sakowska I miejsce, Patrycja Bosiacka i Jakub Kniter II miejsce, Zuzia Beska, Judyta Galińska, Matylda Libera, Aleksandra Grubicka, Natalia Lewińska, Klara Ringwelska, Julia Windorpska, Natalia Pilarska - III miejsce.
Gratulujemy zwycięzcom!
Życząc wszystkim Wesołych Świąt zapraszamy do udziału w konkursie  już za rok.

rozdanie nagród

jesteśmy dumni 2017-12-20

Nasza Uczennica z klasy IIIb Barbara Mindak otrzymała stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

zmiana nazwy konkursu 2017-11-21

Ze względów organizacyjnych Wojewódzki Konkurs Historyczno-Plastyczny „Ludzkości Dzieje Malowane” dla uczniów klasy siódmej i gimnazjum
w tym roku szkolnym został zastąpiony
Międzypowiatowym  Konkursem Historyczno-Plastycznym „Ludzkości Dzieje Malowane”
dla uczniów klasy siódmej i gimnazjum powiatu chojnickiego, człuchowskiego i kościerskiego (2017/2018)
- pliki z regulaminem i kartą zgłoszenia są do pobrania w dziale Konkursy.

egzaminy próbne 2017-11-14

W dniach 15,16,17 listopada odbędą się egzaminy próbne klas gimnazjalnych
w naszej szkole. Klasy II będą miały zajęcia zorganizowane. W środę w godz. 9.45- 12.30, w czwartek 11.20-13.30, w piątek 8.00-10.30.

Klasom III życzymy powodzenia!

zapraszamy 2017-11-07

Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi
im. Juliana Rydzkowskiego
  w  Chojnicach
  z a p r a s z a  do  udziału  w XI Wojewódzkim  Konkursie
Matematyczno - Plastycznym  dla uczniów klas IV - VII
szkoły  podstawowej i II - III gimnazjum

zgłoszenie

zielona szkoła 2017-10-31

Klasa IIIe gimnazjum w dniach 4-6 października tego roku była na "Zielonej szkole" w Chocińskim Młynie. To był aktywnie spędzony czas. Pierwszego dnia wycieczka rowerowa do Małych Sworów zakończona badaniem wody jeziornej. Potem odbyły się zajęcia chemiczne.Drugiego dnia znowu wycieczka rowerowa po Parku Narodowym Bory Tucholskie - ok.20km. Zajęcia o wilkach po południu. Trzeciego dnia odbyły się zajęcia na temat zwierząt. Było też dekorowanie toreb ekologicznych, które stały się pamiątką tych aktywnie spędzonych dni.

fotki z zielonej szkoły