AktualnoÂci

najlepsi 2018-04-09

5 kwietnia 2018 r w Technikum nr 3 im. Bohaterów Szar┼╝y pod Krojantami  w Chojnicach odby┼é si─Ö konkurs gramatyczno-leksykalny z j. angielskiego dla uczniów klas III gimnazjum. Najlepiej test wielokrotnego wyboru rozwi─ůzali nasi koledzy ze Szko┼éy Podstawowej nr 1. Pierwsze miejsce zaj─Ö┼éa Barbara Mindak z kl III b, drugie Micha┼é Meyer równie┼╝ z tej samej klasy. Gratulujemy!!!

konkurs na kartk─Ö wielkanocn─ů 2018-03-26

W dniu 23.03.2018 r. rozstrzygni─Öto szkolny konkurs plastyczny „Kartka Wielkanocna", którego organizatorem by┼éa ┼Ťwietlica szkolna. Komisja konkursowa nagrodzi┼éa prace nast─Öpuj─ůcych uczniów:

W kategorii klas I-III nagrody otrzymali:

Im. Tosia Sporysz kl. III b
II m. Klaudia Odya kl. I c
II m. Blanka Ka┼║mierczak kl. I a
II m. Zuzia M─ůczka kl. I a
III m. Aleksandra Lis kl. I b
III m. Jakub Pi─ůtek kl. I d

W kategorii klas IV-VII

Im. Hania Wyrwas kl. IV a
II m. Pola Sakowska kl. VII b
III m. Kamlia Wieczorek kl. VI c

W Kategorii gimnazjum

I m. Dominika Soja kl. II d
II m. Kinga Laska kl. III d

Gratulujemy laureatom i ┼╝yczymy wszystkim Weso┼éych ┼Üwi─ůt.

targi edukacyjne „akademus” 2018-03-09

1 marca odby┼éy si─Ö XIV Powiatowe Targi Edukacyjne „Akademus”.
Uczniowie klas III gimnazjum, którzy niebawem stan─ů przed decyzj─ů zwi─ůzan─ů z wyborem dalszej drogi kszta┼écenia, ju┼╝ teraz mogli zapozna─ç si─Ö z bogat─ů ofert─ů kierunków studiów w ramach XIV Powiatowych Targów Edukacyjnych „Akademus”.  Ciekawe kierunki i ró┼╝ne ┼Ťcie┼╝ki kariery zawodowej zaprezentowa┼éo 45 wystawców. Uczniowie wraz z opiekunami wys┼éuchali ciekawej prelekcji wyg┼éoszonej przez ekspertów z Centrum Rozwoju Talentów w Gda┼äsku, dzia┼éaj─ůcego pod egid─ů Gda┼äskiego Urz─Ödu Pracy. Temat wyst─ůpienia brzmia┼é:„Zaufaj swoim Talentom i b─ůd┼║ w ┼╝yciu Kim chcesz”.

Kontakt uczniów z przedstawicielami uczelni, studentami, którzy ch─Ötnie opowiadali
o nauce na danym kierunku studiów, z pewno┼Ťci─ů przyczyni┼é si─Ö do refleksji m┼éodzie┼╝y nad ich przysz┼éo┼Ťci─ů i wyborem dalszej ┼Ťcie┼╝ki rozwoju zawodowego.

Serdecznie dzi─Ökujemy organizatorom Targów za zaproszenie naszych uczniów do udzia┼éu w tym wa┼╝nym wydarzeniu.

love songs 2018-03-02

„ Love Songs"

Dnia 21.02.2018 w ramach Tygodnia J─Özyków Obcych w szkole Podstawowej nr 7
w Chojnicach odby┼éa si─Ö IX edycja konkursu piosenki o mi┼éo┼Ťci w j. angielskim „Love Songs". Nasz─ů szko┼é─Ö reprezentowa┼éy: Zuzanna Kiedrowicz z kl. 3b , która wy┼Ťpiewa┼éa III miejsce piosenk─ů z repertuaru Sam'a Smith'a: „Too Good to Goodbyes" oraz Celina Lesman z kl. 3A z Emili─ů Wolszleger z kl.3B w utworze Miley Cyrus: „Wrecking Ball".
Serdecznie gratulujemy!

wojew├│dzki konkurs matematyczno-plastyczny 2018-02-23

Wyniki w  XI Wojewódzkim konkursie Matematyczno-Plastycznym

- eliminacje powiatowe

- eliminacje wojewódzkie

Opiekunom i zwyci─Özcom gratulujemy!

dzień integracji klasowej 2018-02-15

We wtorek (13.02) odby┼é si─Ö dzie┼ä integracji klasowej, w którym bra┼éa udzia┼é ca┼éa nasza szko┼éa.Dzie┼ä integracji polega┼é na tym, ┼╝e klasa losowa┼éa tytu┼é filmu i  mia┼éa si─Ö przebra─ç za postacie, które w nim wyst─Öpowa┼éy. Nast─Öpnego dnia zosta┼éy og┼éoszone wyniki:
-w klasach 1-3 podstawówki wygra┼éa klasa 1b, która wylosowa┼éa bajk─Ö "Stra┼╝ak Sam
-w klasach 4-6 podstawówki wygra┼éa 4b, przebrana za postaci z bajki „Kaczor Donald"
-w klasach 7 podstawówki oraz 2 i 3 gimnazjum zwyci─Ö┼╝y┼éa 2b przebrana za postacie z Harry'ego Pottera. Gratulujemy wygranej!

zdj─Öcie agaty w kalendarzu 2018-02-13

Zdj─Öcie wykonane przez Agat─Ö w kalendarzu LOP-u

Agata Rekowska z klasy IIIb  zdoby┼éa I miejsce
w wojewódzkim konkursie fotograficznym „Przyroda
w mie┼Ťcie"
, organizowanym przez LOP w Gdańsku.
Jej zdj─Öcie przedstawiaj─ůce burz─Ö w Chojnicach znalaz┼éo si─Ö
w tegorocznym kalendarzu Ligi Ochrony Przyrody.

jasełka 2018-01-24

GRUPA TEATRALNA GIMNAZJALISTÓW SP 1
Z JASEŁKAMI W KOLEGIACIE KAMIEŃSKIEJ

W niedziel─Ö, 21 stycznia  z inicjatywy  p. Micha┼éa Leszczy┼äskiego, w Kolegiacie Kamie┼äskiej uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum, cz┼éonkowie szkolnej grupy teatralnej Szko┼éy Podstawowej nr 1 prowadzonej przez p. Ann─Ö Buchwald, zaprezentowali spektakl bo┼╝onarodzeniowy
pt. „A tymczasem w Betlejem..." oparty na autorskim scenariuszu. Parafianie mieli  okazj─Ö obejrze─ç wzruszaj─ůc─ů, ale jednocze┼Ťnie pe┼én─ů humoru histori─Ö króla Heroda.

zdjęcia z jasełek