bractwo dziękuje 2017-09-03

Bractwo Rycerkie herbu Tur dziękuje za wsparcie XI Turnieju Rycerskiego. Cieszymy się, że możemy pomagać w tak ciekawym wydarzeniu, jakim jest turniej rycerski. Z całego serca popieramy ludzi z pasją.

Czas wracać do szkoły 2017-08-29

Drodzy Uczniowie, czas wracać do szkoły.
Nowy rok rozpoczynamy 4 września o godz. 8.00.
Spotykamy się z wychowawcami w swoich salach.

Do zobaczenia w poniedziałek :-)

noc z gwiazdami 2017-06-12

Otrzymaliśmy podziękowanie od Stowarzyszenia LekTURa i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach za pomoc w przeprowadzeniu IV Nocy w Bibliotece
pn. "Noc z gwiazdami". Co roku wspieramy tą akcję i czynnie włączamy się
do jej realizacji.

dla przytuliska 2017-06-12

Nasza szkoła otrzymała podziękowanie skierowane do wszystkich uczniów, którzy wsparli swoją pracą lub darowiznami Schronisko dla Zwierzą Przytulisko.
W zabieganym świecie są jeszcze wrażliwi ludzie dostrzegający niedolę naszych braci mniejszych.

udział w ogólnopolskim zlocie laureatów konkursu „Poznajemy Ojcowiznę” 2017-05-31

W dniach 26-28.05.2017r.  Iwona Zakrzewska z klasy IIIa wraz z opiekunką p. Mirellą Stanisławską uczestniczyły w trzydniowym zlocie w Witnicy
k. Gorzowa Wielkopolskiego. Zlot jest formą nagrody dla wszystkich laureatów Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”.
Gratulujemy Iwonie zdobycia II miejsca!

więcej o zlocie

spektakl charytatywny 2017-05-24

Spektakl charytatywny grupy teatralnej „Za młodzi"

11 maja koło teatralne z Gimnazjum nr 2 wystawiło spektakl „ Horror w szkole" gościnnie w auli Szkoły Podstawowej nr 1. Przedstawiono utwór autorstwa Anny Buchwald inspirowany powieścią kryminalną Agathy Christie. Oprócz przedstawienia widzowie mogli wysłuchać minikoncertu w wykonaniu Mai i Nadii Czarneckich oraz Pauliny Kuklińskiej, Jerzego Terleckiego i Jakuba Wojtali. Datki od widzów zostały przeznaczone dla sześcioletniego Bartka Markowskiego, na czekającą go wkrótce operację serca. Młodzi aktorzy pod kierunkiem opiekunki koła Anny Buchwald spisali się świetnie i udowodnili, że drzemie w nich talent aktorski.
fotki z przedstawienia

finał konkursu historyczno-plastycznego 2017-05-05

27 kwietnia 2017r. odbył się finał VII Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Plastycznego "Ludzkości Dzieje Malowane". W konkursie uczestniczyło 113 uczniów z 14 szkół, nagrodzono 29 prac.
Wśród nagrodzonych znaleźli się Nica Mikołaj IIb, Mindak Barbara IIb, Lichoń Martyna IIe, Sara Kasperska IIIe, Gostomska Aleksandra IIIe. Gratulujemy!

powiatowy konkurs czytelniczy 2017-05-03

I POWIATOWY KONKURS CZYTELNICZY odbył się
w naszej szkole 25 kwietnia 2017r. Brali w nim udział uczniowie gimnazjów z Chojnic, Brus, Pawłowa, Lubni, Łęga, Swornegaci i Sławęcina. W przyjaznej atmosferze rozwiązywano testy i quizy dotyczące trzech wskazanych przez organizatorów powieści młodzieżowych. Konkurs został zorganizowany przez uczennice klasy III a: Oliwię Jankowką, Wiktorię Belke, Weronikę Bosiacką oraz polonistki z Gimnazjum nr 2 – Annę Buchwald, Magdalenę Skrzyńską i Aleksandrę Falkowską.

Laureaci:

1 miejsce: Alicja Patela i Małgorzata Krause z Gimnazjum nr 3 w Chojnicach

2 miejsce: Barbara Mindak i Dominika Orlikowska z Gimnazjum nr 2
w Chojnicach

3 miejsce: Oliwia Frymark i Natalia Kiedrowska z Gimnazjum w Brusach

Wyróżnienie : Wiktoria Szatlak i Dominika Myzyk z Zespołu Szkół im. Wandy Chotomskiej w Pawłowie

wielkanocne konkursy 2017-04-16

Dnia 12.04.2017r. rozstrzygnięto szkolny konkurs plastyczny
pt. "Kartka Wielkanocna" oraz konkurs wiedzy "Tradycje
i obyczaje świąt Wielkanocnych".
Organizatorem obu konkursów była świetlica szkolna. Decyzją jury nagrodzono
i wyróżniono następujących uczniów:
w konkursie plastycznym: I miejsce - Weronika Kapiszka IId,
II miejsce-
Kinga Laska IId, Dominika Soja Id, Wiktoria Tandecka Ic, III miejsce- Wiktoria Kroplewska IId, Weronika Ginter IId, Natalia Lewińska Ie;
w konkursie wiedzy: Amelia Dziennik IIc, Michalina Dziennik IIc, Karolina Gawin IIIb.

teatralny sukces 2017-04-06

II miejsce w wojewódzkim konkursie teatralnym
w Gdańsku
  zajęli uczniowie klasy 3e.

Triumfowali w kategorii kabaretów, prezentując spektakl pt. „ O Jasiu, który do szkoły nie chodził "
z autorskim scenariuszem napisanym przez grupę
w reżyserii p. Anny Buchwald

W spektaklu wystąpili :
Jerzy Terlecki, Oliwia Cyman, Wiktoria Pupka Lipińska, Martyna Piwowarska, Julia Rodziewicz, Sara Kasperska, Bartłomiej Kosna, Jakub Wojtala, Filip Orłowski, Przemysław Dończyk.

zdjęcia ze spektaklu