najlepsi 2018-04-09

5 kwietnia 2018 r w Technikum nr 3 im. Bohaterów Szarży pod Krojantami  w Chojnicach odbył się konkurs gramatyczno-leksykalny z j. angielskiego dla uczniów klas III gimnazjum. Najlepiej test wielokrotnego wyboru rozwiązali nasi koledzy ze Szkoły Podstawowej nr 1. Pierwsze miejsce zajęła Barbara Mindak z kl III b, drugie Michał Meyer również z tej samej klasy. Gratulujemy!!!

konkurs na kartkę wielkanocną 2018-03-26

W dniu 23.03.2018 r. rozstrzygnięto szkolny konkurs plastyczny „Kartka Wielkanocna", którego organizatorem była świetlica szkolna. Komisja konkursowa nagrodziła prace następujących uczniów:

W kategorii klas I-III nagrody otrzymali:

Im. Tosia Sporysz kl. III b
II m. Klaudia Odya kl. I c
II m. Blanka Kaźmierczak kl. I a
II m. Zuzia Mączka kl. I a
III m. Aleksandra Lis kl. I b
III m. Jakub Piątek kl. I d

W kategorii klas IV-VII

Im. Hania Wyrwas kl. IV a
II m. Pola Sakowska kl. VII b
III m. Kamlia Wieczorek kl. VI c

W Kategorii gimnazjum

I m. Dominika Soja kl. II d
II m. Kinga Laska kl. III d

Gratulujemy laureatom i życzymy wszystkim Wesołych Świąt.

targi edukacyjne „akademus” 2018-03-09

1 marca odbyły się XIV Powiatowe Targi Edukacyjne „Akademus”.
Uczniowie klas III gimnazjum, którzy niebawem staną przed decyzją związaną z wyborem dalszej drogi kształcenia, już teraz mogli zapoznać się z bogatą ofertą kierunków studiów w ramach XIV Powiatowych Targów Edukacyjnych „Akademus”.  Ciekawe kierunki i różne ścieżki kariery zawodowej zaprezentowało 45 wystawców. Uczniowie wraz z opiekunami wysłuchali ciekawej prelekcji wygłoszonej przez ekspertów z Centrum Rozwoju Talentów w Gdańsku, działającego pod egidą Gdańskiego Urzędu Pracy. Temat wystąpienia brzmiał:„Zaufaj swoim Talentom i bądź w życiu Kim chcesz”.

Kontakt uczniów z przedstawicielami uczelni, studentami, którzy chętnie opowiadali
o nauce na danym kierunku studiów, z pewnością przyczynił się do refleksji młodzieży nad ich przyszłością i wyborem dalszej ścieżki rozwoju zawodowego.

Serdecznie dziękujemy organizatorom Targów za zaproszenie naszych uczniów do udziału w tym ważnym wydarzeniu.

love songs 2018-03-02

„ Love Songs"

Dnia 21.02.2018 w ramach Tygodnia Języków Obcych w szkole Podstawowej nr 7
w Chojnicach odbyła się IX edycja konkursu piosenki o miłości w j. angielskim „Love Songs". Naszą szkołę reprezentowały: Zuzanna Kiedrowicz z kl. 3b , która wyśpiewała III miejsce piosenką z repertuaru Sam'a Smith'a: „Too Good to Goodbyes" oraz Celina Lesman z kl. 3A z Emilią Wolszleger z kl.3B w utworze Miley Cyrus: „Wrecking Ball".
Serdecznie gratulujemy!

wojewódzki konkurs matematyczno-plastyczny 2018-02-23

Wyniki w  XI Wojewódzkim konkursie Matematyczno-Plastycznym

- eliminacje powiatowe

- eliminacje wojewódzkie

Opiekunom i zwycięzcom gratulujemy!

dzień integracji klasowej 2018-02-15

We wtorek (13.02) odbył się dzień integracji klasowej, w którym brała udział cała nasza szkoła.Dzień integracji polegał na tym, że klasa losowała tytuł filmu i  miała się przebrać za postacie, które w nim występowały. Następnego dnia zostały ogłoszone wyniki:
-w klasach 1-3 podstawówki wygrała klasa 1b, która wylosowała bajkę "Strażak Sam
-w klasach 4-6 podstawówki wygrała 4b, przebrana za postaci z bajki „Kaczor Donald"
-w klasach 7 podstawówki oraz 2 i 3 gimnazjum zwyciężyła 2b przebrana za postacie z Harry'ego Pottera. Gratulujemy wygranej!

zdjęcie agaty w kalendarzu 2018-02-13

Zdjęcie wykonane przez Agatę w kalendarzu LOP-u

Agata Rekowska z klasy IIIb  zdobyła I miejsce
w wojewódzkim konkursie fotograficznym „Przyroda
w mieście"
, organizowanym przez LOP w Gdańsku.
Jej zdjęcie przedstawiające burzę w Chojnicach znalazło się
w tegorocznym kalendarzu Ligi Ochrony Przyrody.

jasełka 2018-01-24

GRUPA TEATRALNA GIMNAZJALISTÓW SP 1
Z JASEŁKAMI W KOLEGIACIE KAMIEŃSKIEJ

W niedzielę, 21 stycznia  z inicjatywy  p. Michała Leszczyńskiego, w Kolegiacie Kamieńskiej uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum, członkowie szkolnej grupy teatralnej Szkoły Podstawowej nr 1 prowadzonej przez p. Annę Buchwald, zaprezentowali spektakl bożonarodzeniowy
pt. „A tymczasem w Betlejem..." oparty na autorskim scenariuszu. Parafianie mieli  okazję obejrzeć wzruszającą, ale jednocześnie pełną humoru historię króla Heroda.

zdjęcia z jasełek